ZAREZERWUJ: info@podchmielarzem.pl
ZADŹWOŃ: +48 505 313 560
DOJAZD

PASMO MIŁKA obejmuje kilka szczytów, wśród nich znajduje się położona centralnie Cisowa (596 m n.p.m.), na wschodzie Wroniec (569 m n.p.m.) i na zachodzie Młyniec (573 m n.p.m.). Masyw zbudowany jest z kambryjskich wapieni i krystalicznych dolomitów oraz zieleńców i marmurów.
Pasmo Miłka wpisane jest w  rezerwat „Góra Miłek”, którego powierzchnia wynosi nieco ponad 141 ha. Większość rezerwatu porasta las mieszany, w części zachodniej, środkowej, południowej i północno –wschodniej – żyzna buczyna sudecka, która zachwyca wędrowców swym nieskazitelnym pięknem.
W szczytowych partiach Miłka zobaczyć można zespół wapieniolubnych muraw kserotermicznych z kostrzewą bladą, macierzanką Marschalla, gęsiówką szorstko włosistą.
W rezerwacie licznie rosną storczyki, można spotkać cyklamen purpurowy i wiele innych roślin chronionych i pospolitych.

ATRAKCJE

NASI GOŚCIE O NAS

  • Marzenia są po to by je realizowac:) Off road 4x4 okazał się strzałem w 10 jako prezen urodzinowy dla Męża. Swietna zabawa, adrenalina, piekne widoki. Pan Sławek nie tylko ciekawie opowiadał o off road'zie ale także o Krainie Wygasłuch Wulkanów i Górach Kaczawskich. Napewno tam jeszcze wrócimy. Polecam każdemu- również Paniom. Swietna zabawa.