ZAREZERWUJ: info@podchmielarzem.pl
ZADŹWOŃ: +48 505 313 560
DOJAZD

Wojcieszów często kojarzony jest z górą POŁOM (667 m n.p.m.) i powierzchniową eksploatacją złoża kambryjskich wapieni krystalicznych, która kontynuowana jest z różną intensywnością od połowy XVIII wieku.
Od strony północnej widnieje amfiteatralne odsłonięcie góry, skąd rozpościera się widok na dolinę rzeki Kaczawy i położony wzdłuż jej biegu Wojcieszów.
W rejonie Połomu znajdują się liczne wyrobiska – wcięte w północno-wschodnie zbocze Łomy Winnickiego, które stanowią trzy nieczynne kamieniołomy z bogatą florą naskalną.
Bardziej na zachód znajduje się kamieniołom Silesia i tzw. Łom Śmierci.
Góra Połom kusi również bogactwem jaskiń krasowych, które maja bogatą i zróżnicowaną szatę naciekową. Niektóre z nich zostały zniszczone lub zasypane wskutek nieustającej działalności eksploatacyjnej, istniejące zlokalizowane są głównie w ścianach Łomu Północnego oraz ścianie zachodniej czynnego Łomu Południowego (Łomu Królewskiego)

ATRAKCJE

NASI GOŚCIE O NAS

  • Marzenia są po to by je realizowac:) Off road 4x4 okazał się strzałem w 10 jako prezen urodzinowy dla Męża. Swietna zabawa, adrenalina, piekne widoki. Pan Sławek nie tylko ciekawie opowiadał o off road'zie ale także o Krainie Wygasłuch Wulkanów i Górach Kaczawskich. Napewno tam jeszcze wrócimy. Polecam każdemu- również Paniom. Swietna zabawa.